Üyelik Sözleşmesi ve KVKK Aydınlatma Metni

Bu sözleşme, Kemalpaşa Belediyesi Kemalpaşa Kariyer portalının genel ve yasal sorumluluklarını içerir. Sitemizi kullanmadan önce aşağıda yazılanları lütfen dikkatlice okuyunuz. Bu siteyi ziyaret ederek, bireysel veya kurumsal üye olarak burada yazılı olan koşulların tümünü kabul ettiğinizi ve bu siteyi bu koşullar dışında bir amaç için kullanmayacağınızı kabul etmektesiniz.

KEMALPAŞA KARİYER, bu sözleşmede belirtilen hizmet koşullarını dilediği zaman değiştirebilir. Bu sebeple siteyi her ziyaretinizde bu sözleşmeyi tekrar okumanızı öneririz.

Kullanım Koşulları
kemalpasakariyer.com, iş arayan adayların özgeçmişlerini işverenlere ulaştırmalarını sağlayan bir sistemdir. Kemalpaşa Belediyesi tarafından, Türkiye İş Kurumu 311 numaralı özel istihdam bürosu izin belgesi ile faaliyet gösteren TGM İnsan Kaynakları Tic. Ltd. Şti. firmasına yaptırılmıştır. 4904 sayılı Türkiye İş Kurumu kanunu gereği, iş arayanlardan herhangi bir ücret talep etmez.

Kullanıcı Tipleri
Kemalpaşa Belediyesi çalışanları dışında üç çeşit kullanıcı tipi mevcuttur: ziyaretçiler, bireysel (iş arayan) üyelik ve kurumsal üyelik.

Ziyaretçi
Ziyaretçiler, kemalpasakariyer.com'a henüz üye olmamış ya da üye girişi yapmamış kullanıcılardır. Tüm kullanıcılar, bu sözleşmede yazılı koşullara uymakla yükümlüdür.

Bireysel Üyelik
İş arayan adayın kemalpasakariyer.com'un sunduğu hizmetlerden faydalanmak ve iş bulmak amacıyla için siteye üye olması gerekir. kemalpasakariyer.com, veritabanında bulunan aday bilgilerinin içeriğinden sorumlu tutulamaz. Aday bilgilerinin içeriği ile ilgili risk adayın kendisine aittir.

İş arayan aday, kemalpasakariyer.com'a üye olurken veya üyeliğini güncellerken yanlış ya da yanıltıcı bilgi vermeyeceğini, bir başkasının kişisel bilgilerini kendi kişisel bilgileri gibi kullanmayacağını, verdiği tüm bilgilerden tamamen kendisinin sorumlu olduğunu, bu bilgilerin ve özgeçmişinin seçeceği kurumsal üyelere yollanması konusunda aşağıdaki koşulları okuduğunu ve kabul ettiğini beyan eder.

Bireysel Üye; Elektronik İleti Onayı ve Reddetme Hakkı
İş arayan aday, kemalpasakariyer.com'a kaydolurken geçerli bir e-posta adresi girer. Aday, istediği zaman bu e-posta adresini değiştirebilir. kemalpasakariyer.com'un bu e-posta adresi üzerinden adaya; üyelik bilgilerini gönderme, iş arama sürecine yardımcı olacak şekilde iş ilanlarını gönderme, yenilikler ile ilgili bildirim yapma ve adayın üyelik amacı dışına çıkmamak kaydıyla adayla iletişim kurma hakkı bulunmaktadır. Aday, bu Sözleşme'yi kabul ederek, aksine bir talebi olmadığı sürece kemalpasakariyer.com'un kendisiyle yukarıda belirtilen iletişim faaliyetlerinde bulunabileceğini kabul ve beyan eder. Aday, istediği zaman şifre ile giriş yaptığı hesap ayarları üzerinden ya da kendisine gönderilen e-postada yer alan "Listeden çıkmak istiyorum" linkini kullanarak e-posta listesinden çıkabilir. Talebin ulaşmasını müteakip en geç üç iş günü içerisinde kemalpasakariyer.com adaya e-posta gönderimini durdurur.

Aday, kemalpasakariyer.com'a kaydettiği özgeçmişinde telefon numaralarını ve farklı e-posta adreslerini de belirtebilir. Adayın iş başvurusu yaptığı üye firmalar, adayla telefon numarası ya da e-posta adresi üzerinden iletişime geçebilir. Aday, istediği zaman özgeçmişini güncelleyerek telefon numaralarını ya da e-posta adreslerini değiştirebilir.

Kurumsal Üyelik
İşveren yetkilisi, kemalpasakariyer.com'daki firma üyelik formunu doldurarak kurumsal üye olur. Firma üyelik formunda firma adını, CV'leri almak istediği e-posta adresini, telefon numarasını ve yetkili kişinin adını soyadını girer. Üyelik bilgileri kemalpasakariyer.com tarafından kontrol edilip onaylanması durumunda işveren, kurumsal üye olarak firma veritabanına kaydolur. Kurumsal üyelik ücretsiz ve süresizdir. İşveren üyeye kemalpasakariyer.com tarafından otomatik bir şifre tanımlanır ve kendisine e-posta yoluyla bildirilir. İşveren üye, istediği zaman şifresini değiştirebilir.

Kurumsal üye, kullanıcı adı (e-posta adresi) ve şifreyle kemalpasakariyer.com İşveren sayfasına giriş yaparak, tüm kemalpasakariyer.com aday veritabanını (CV Bankası) inceleme hakkına sahiptir. "CV Bankası" sayfasındaki detaylı arama motoru ile istedikleri kriterlere göre kemalpasakariyer.com veritabanı içinde sınırsız arama yapabilirler ve sınırsız CV inceleyebilirler.

Kurumsal üye olarak müracaat eden işverenler, bu sözleşmede yazılı koşulları kabul etmektedirler. İşverenler, kemalpasakariyer.com'a üye olarak, adayların iş başvurularını kabul edecekleri bir e-posta adresini kemalpasakariyer.com ile paylaşmaktadırlar. Kurumlar yanlış ya da yanıltıcı bilgi vermeyeceklerini, verecekleri bilgilerin yürürlükte olan yasal düzenlemelere uygun olacağını ve bunlardan doğacak hukuki ve cezai ihtilaflardan tek sorumlu olacaklarını kabul etmektedirler. Ayrıca, kuruma verilen şifrelerin izinli izinsiz her türlü kullanımından ve bu kullanım sonucu doğacak hukuki ve cezai ihtilaflardan tek sorumlu kurumların kendisidir.

Adayların özgeçmişinin şirketlere ulaşmasından sonra şirket ve aday arasındaki görüşmelerden ve görüşme sonucundan kemalpasakariyer.com sorumlu değildir. Kurumsal üyelerle, iş arayan üyeler arasında yaşanan sorunlarla ilgili kemalpasakariyer.com hiçbir yükümlülük kabul etmez.

Kurumsal Üye; Elektronik İleti Onayı ve Reddetme Hakkı
Eleman arayan firma, kemalpasakariyer.com'a kaydolurken geçerli bir e-posta adresi girer. Bu e-posta adresi aynı zamanda firmanın siteye şifre ile giriş için kullandığı kullanıcı adıdır. Firma, istediği zaman bu e-posta adresini değiştirebilir. kemalpasakariyer.com'un bu e-posta adresi üzerinden firmaya; üyelik bilgilerini gönderme, tercihlerine uygun aday CV'lerini ve iş başvurularını gönderme, kurumsal üyelik fiyatları, kampanyaları ve site ile ilgili yenilikler hakkında bildirim yapma ve firmanın üyelik amacı dışına çıkmamak kaydıyla firmayla iletişim kurma hakkı bulunmaktadır. Firma, bu Sözleşme'yi kabul ederek, aksine bir talebi olmadığı sürece kemalpasakariyer.com'un kendisiyle yukarıda belirtilen iletişim faaliyetlerinde bulunabileceğini kabul ve beyan eder. Firma, istediği zaman şifre ile giriş yaptığı hesap ayarları üzerinden ya da kendisine gönderilen e-postada yer alan "Listeden çıkmak istiyorum" linkini kullanarak e-posta listesinden çıkabilir ya da iş başvurularının her gün liste halinde tek bir elektronik ileti olarak gelmesini talep edebilir. Talebin ulaşmasını müteakip en geç üç iş günü içerisinde kemalpasakariyer.com firmaya e-posta gönderimini durdurur.

Üyelik Güncelleme
kemalpasakariyer.com, üyelerine her an üyelik bilgilerini güncelleme ve değiştirme imkanını vermektedir.

Üyelikten Vazgeçme
kemalpasakariyer.com üyeleri istedikleri her an kayıtlarını silme ve üyeliklerini sona erdirme hakkına sahiptirler.

Üyelik Kısıtlanması veya İptali
Bu sözleşmede yazılı olan koşullara uyulmaması ya da üyelik bilgilerinin doğrulanamaması halinde kemalpasakariyer.com, haber vermeden söz konusu üyenin hizmetlerden faydalanmasını, üyelik bilgilerine ulaşmasını, üyelik bilgilerini değiştirmesini ya da silmesini engelleme veya üyeliğini tamamen iptal etme haklarını saklı tutar.

Tüm Kullanıcılar İçin Geçerli Yükümlülükler
Tüm kullanıcılar kemalpasakariyer.com'u kullanarak;

Telif Hakları
kemalpasakariyer.com'un içeriğinde bulunan tüm yazılımların, kodların, tasarımların, logoların, yazıların, grafiklerin, fotoğrafların, resimlerin ve fikirlerin her hakkı saklıdır. Sitede yer alan herhangi bir malzeme izinsiz kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, iletilemez, dağıtılamaz, başka bir sitede yayınlanamaz veya link verilemez.

Diğer Sitelere Olan Bağlantılar
kemalpasakariyer.com üzerinde yer alan herhangi bir bağlantıdan başka bir siteye bağlandığınızda kemalpasakariyer.com'dan tamamen çıkmış sayılırsınız. Bu bağlantıların kemalpasakariyer.com sitesinde bulunması kemalpasakariyer.com tarafından onaylandıkları anlamına gelmez. kemalpasakariyer.com, bağlantının yönlendirdiği sitenin içeriğinden ve kullanım sözleşmelerine uyulmaması durumunda doğacak sonuçlardan sorumlu değildir. Ziyaret ettiğiniz her sitenin kullanım sözleşmesini dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.

Bilgilerin Doğruluğu ve Yasalara Uygunluğu
kemalpasakariyer.com iş arayan ve işverenlerin doldurduğu üyelik bilgilerinin içeriğinden sorumlu değildir. Bu bilgilerin doğruluğunu ve güvenilirliğini garanti etmez. Bu bilgilerle ilgili tek sorumlu bilginin kaynağı olan kurum ya da bireydir. kemalpasakariyer.com aracılığıyla bir kullanıcının diğer bir kullanıcı ile kuracağı iletişimlerde (bireysel ya da kurumsal) bilgilerin doğruluğu, güvenilirliği ve yasalara uygunluğu konusunda kemalpasakariyer.com garanti vermez. Bilgilerin yasadışı olması durumunda, iletişim esnasında ya da sonrasında meydana gelebilecek herhangi bir anlaşmazlıkta ve bunun gibi durumlarda kemalpasakariyer.com hiçbir sorumluluk kabul etmez. Sorumluluk ilgili taraflardadır.

Sitenin Kullanımından Doğacak Zararlar
kemalpasakariyer.com, sitede herhangi bir virüs ya da tehlikeli unsur olmadığını garanti edemez. Sitenin kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar için sorumluluk kabul etmez. kemalpasakariyer.com, bu sitede sunulan herhangi bir belge, hizmet veya bilginin sanal ortamda veya dışarıda kullanımı esnasında çıkabilecek sorunlardan ve doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz.

Güncelleme
Site içeriğini önceden haber vermeksizin değiştirme veya bakım maksadıyla geçici olarak kapatma hakkı kemalpasakariyer.com tarafından saklı tutulmaktadır. Sitede yapılmış olan herhangi bir değişiklik sizi etkilerse, ne yapmanız gerektiği e-posta yolu ile size bildirilecektir.

Gizlilik Prensipleri
kemalpasakariyer.com, üye bilgilerinin gizliliğine ve güvenliğine büyük önem vermektedir. Bu sebeple, üye bilgileri veri tabanını barındıran servis sağlayıcısı son teknoloji kullanılarak "güvenlik duvarları" ile korunmaktadır.

Kişisel Verilerin Korunması
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca, kişisel veriler; veri sorumlusu olarak kemalpasakariyer.com (Kemalpaşa Belediyesi Kemalpaşa Kariyer portalı) tarafından toplanır, korunur ve işlenir. Kişisel verilerin gizliliği ve güvenliği esastır.

Toplanan kişisel veriler;

Bu konudaki detayları ve veri politikamızı "Kişisel Verileri Koruma Kanunu Aydınlatma Metni"nde bulabilirsiniz.

Teknik Bilgiler
Üyelerin verdiği kişisel bilgiler dışında kemalpasakariyer.com'u ziyaret ettikleri sırada elde edilecek kimi teknik bilgiler de vardır: IP adresi, sunucu, siteye bağlanma zamanları, internet servis sağlayısı (ISP) gibi... Bu bilgiler teknik sorunları hızlı ve kolay giderebilmek için kaydedilir. Bu bilgiler de, üçüncü şahıslarla paylaşılmaz.

Özgeçmiş Bilgileri
Özgeçmiş bilgilerinin hangi koşullarda ve kimlerle paylaşılacağı açıklanmaktadır:

Kurumsal üye firmalarla;
İş arayan üyenin kendi rızasıyla doldurduğu ve önceden kendi hazırladığı özgeçmiş bilgilerine işveren üyeler CV Bankası'nda arama yaparak ulaşabilir.

İş arayan üye, bunun dışındaki kişisel bilgilerini kendi isteğiyle işverenlerle paylaşırsa, kemalpasakariyer.com sorumluluk kabul etmez.

Servis sağlayıcısıyla;
kemalpasakariyer.com veritabanları ve site yazılımı, servis sağlayıcısı şirketin sunucularında konumlandırılmaktadır. Servis sağlayıcısı şirket, bu bilgileri hiçbir şekilde başka amaçlar uğruna kullanamaz, başkalarıyla paylaşamaz, satamaz veya kiralayamaz.

Diğer internet siteleriyle;
kemalpasakariyer.com'da diğer bazı internet sitelerine linkler bulunmaktadır. Bu linkler vasıtasıyla gidilen internet sitelerinin gizlilik sözleşmeleri kemalpasakariyer.com'unkinden farklıdır ve kemalpasakariyer.com hiçbir şekilde orada oluşan sorunlar için sorumluluk kabul etmez; o sitelerin güvenlik ve gizlilik sözleşmeleri için garanti vermez.

Yasal soruşturma talebi amacıyla;
Herhangi bir yasal soruşturma durumunda kemalpasakariyer.com, üye bilgilerini kanunlar çerçevesinde ilgili mercilerle paylaşmakla yükümlüdür.

Şifre Koruması
kemalpasakariyer.com üye bilgilerinin gizliliğini korumak amacıyla kişisel ya da kurumsal bilgilerin yer aldığı bölümlere yalnızca şifre ile girilmesine izin vermektedir. Sistem, aynı kullanıcı adı ve şifreyle iki kişinin aynı anda sisteme giriş yapmasına izin vermemektedir. Şifrenin gizliliği üyenin sorumluğundadır. Şifrenin üye tarafından bir başka kişiye verilmesi sonucunda doğabilecek sorunlardan üye kendisi sorumludur. Üye, şifresinin izinsiz kullanıldığını tespit ederse, kemalpasakariyer.com'u haberdar etmekle yükümlüdür. kemalpasakariyer.com, üyelere bilgilerinin güvenliği için şifrelerini zaman zaman değiştirmesini tavsiye eder. Ayrıca, sitenin güvenliği için gerektiğinde kemalpasakariyer.com şifrenizi değiştirebilme hakkını saklı tutmaktadır.

Çocuklar
kemalpasakariyer.com, 18 yaşından küçük çocukların kişisel verilerinin korunmasına önem vermektedir. Çocukların siteye üyeliği veli veya yasal temsilcisinin sorumluluğundadır. Eğer bir veli çocuğunun, kendi rızası olmadan üye olduğunu farkeder ise, bu üyeliği kemalpasakariyer.com üzerinden kendisi silebilir veya kemalpasakariyer.com'dan üyeliğin silinmesini talep edebilir.

Gizlilik Sözleşmesinin Sınırları
Her türlü gerekli güvenlik tedbirinin alınmasına rağmen yasal olmayan herhangi bir yol ile üye bilgileri başkaları tarafından ele geçirilirse, bunun yasal sorumluluğu yasayı çiğneyerek bilgileri ele geçirenlerdedir. Bu gibi bir durumu tespit ederseniz lütfen bize bildiriniz. Bu durumda, yasal haklarımızı kullanır, konu hakkında hukuki işlem başlatırız.

Yasal Uyarı
Bu sözleşmenin yürütülmesinde ve sitenin kullanımı esnasında çıkabilecek sorunlarda öncelikle T.C. kanunları esas alınacaktır. Bu sözleşmedeki herhangi bir madde T.C. yasalarına göre yasadışı, geçersiz ya da uygulanamaz durumdaysa, söz konusu madde sözleşmeden düşecek ve geriye kalan maddeler geçerliliğini koruyacaktır.

Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve öngörülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri sorumlulukları yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller (tabii afet, savaş, terör, grev, lokavt, tesislerde önemli mahiyette arıza vs.) mücbir sebep olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların yükümlülüklerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları olmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali on gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

Soru, görüş ve önerileriniz için lütfen bize ulaşın.

kemalpasakariyer.com'u tercih ederek bize gösterdiğiniz ilgi ve güven için çok teşekkür ederiz.Kişisel Verileri Koruma Kanunu Aydınlatma Metni


Bu Aydınlatma Metni, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na uygun olarak; kişisel verilerinizin toplanması, işlenmesi, saklanması, korunması ve paylaşımını sağlamak amacıyla kurduğumuz sistemi, aldığımız önlemleri, haklarınızı ve veri politikamızı en şeffaf şekilde anlatmak amacıyla yazılmıştır.

Sitemizi kullanmadan önce aşağıda yazılanları lütfen dikkatlice okuyunuz. Bu siteyi ziyaret ederek, bireysel veya kurumsal üye olarak burada yazılı olan koşulların tümünü kabul ettiğinizi ve bu siteyi bu koşullar dışında bir amaç için kullanmayacağınızı kabul etmektesiniz.Kemalpaşa Kariyer